Ta strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci możliwie najlepsze wrażenia użytkownika. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie użytkownika po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są najbardziej interesujące i użyteczne.
Stwórz projekt swojego
domu modułowego
ze Spine
rozwiązania indywidualne
Rozwiązanie modułowe pozwala dowolnie kształtować domy z betonu SPINE. Zarówno metraż, jak i układ wnętrz mogą być zaprojektowane według indywidualnych preferencji klienta. Domy prefabrykowane charakteryzują się swobodą w aranżacji przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynku.
Technologia SPINE pozwala nam na postawienie domu modułowego o dowolnej powierzchni od jednego modułu do dowolnej ilości.
domy prefabrykowane spine
Technologia prefabrykacji domów modułowych jest powszechnie stosowana w Europie, a beton architektoniczny obecnie zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków. To rozwiązanie umożliwia szybkie postawienie budynku, zapewnia trwalsze rozwiązania niż tradycyjne budownictwo i niskie koszty użytkowania.
Składniki domu modułowego z betonu przygotowywane są w fabryce w specjalnych warunkach i pod okiem doświadczonych specjalistów. Elementy przygotowywane są bardzo precyzyjnie, z dużym naciskiem na detale. SPINE to domy prefabrykowane o niekonwencjonalnym designie.
często zadawane pytania
- Dlaczego warto zainwestować w dom modułowy?
- Jaka jest cena domu z prefabrykatów?
- Ile zajmuje wybudowanie domu prefabrykowanego?
- Czy budynek jest pasywny/energooszczędny?
- Jak ocieplić i ogrzać domy z betonu?
- Czy dom modułowy wymaga fundamentów?
- Jak z wykończeniem wewnętrznym/układem pomieszczeń?
- Czy dom prefabrykowany jest trwały?
odpowiedź na pytanie
Jako firma stawiamy przede wszystkim na jakość, nie inaczej jest w przypadku domu prefabrykowanego.
Dugim niemniej jednak istotnym powodem do wybrania naszego produktu jest szybkość wykonania – stan surowy zamknięty wykonany nawet do miesiąca czasu.
Design, wymieniony jako trzeci równie dobrze mógłby znajdować się na pierwszym miejscu. Niekonwencjonalna kreska architekta Adama Paniaka, pozwoliła stworzyć projekt nowatorski choć oparty na tradycyjnych rozwiązaniach oraz nowoczesny, choć nie tracący korzeni tradycyjnego domostwa. Forma naszego budynku pozwala uwięzić kawałek Skandynawii w przestrzeni własnego ogrodu.
Koszt budowy domu prefabrykowanego nie przekracza ceny budynków wykonywanych w konwencjonalnych technologiach uwzględniając jednak dodatkowy, jakże istotny czynnik – czas. Okazuję się, że cena ów staje się dużo niższa od cen domów budowanych w tradycyjny sposób.
Budowy domów z prefabrykatów w technologii SPINE, nie można określić inaczej niż błyskawiczna. Stan surowy zamknięty wraz z ociepleniem pianką zamknięto-komorową, zostaje zbudowany w nie dłużej niż tydzień.
Pojęcie budynku pasywnego jest określeniem wielowymiarowym, iloczynem zastosowanych w budynku technologii. Nasze rozwiązanie doskonale wpisuje się idee budynków minimalizujących zużycie energii, począwszy od sposobu ocieplenia, poprzez rekuperację, sposób ogrzewania, na fotowoltaice kończąc. Dom modułowy SPINE ma być w swoim założeniu domem ekologicznym. Domy SPINE mogą być także domami zero-energetycznymi, w których system energii odnawialnej może zrównoważyć większość rocznego zapotrzebowania zużycia energii. W takim przypadku rezygnuje się z zewnętrznych źródeł energii.
Nasz dom z betonu ocieplony jest wewnętrznie pianką zamknięto-komorową natryskiwaną maszynowo na ściany konstrukcyjne. Rozwiązanie takie pozwala uzyskać pozytywny efekt termosu, o minimalnych stratach energetycznych.
W domach modułowych SPINE stosowane są najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny innowacyjnego ogrzewania, a mianowicie folie grzewcze i maty grzewcze. Rozwiązania te zapewniają optymalne parametry cieplne przy bardzo niskich kosztach eksploatacyjnych.
Dla prostych warunków gruntowych (grunty niespoiste) wymagana jest wymiana gruntu na głębokości 0,6-0,8 m na grunty wodoprzepuszczalne. Stopień zagęszczenia gruntu Is~0.98. Na zagęszczonym gruncie wylewka wyrównująca z chudego betonu o grubości ok. 10 cm.
Wykończenie wewnętrzne, układ pomieszczeń, czy nawet podział na piętra pozostają kwestią indywidualnych ustaleń. Technologia domów prefabrykowanych BEWA oferuje cały wachlarz możliwości od parterowego domu z przestronnym wysokim salonem z aneksem kuchennym, po mały piętrowy domek z komfortowym układem pomieszczeń.
Trwalszy być nie może! Konstrukcja żelbetowa zapewnia wręcz niezniszczalność domu prefabrykowanego. Wzniesiony budynek służyć będzie nie jednemu, a wielu pokoleniom potencjalnych mieszkańców.