Dom
pokazowy
z betonu

skąd pomysł na dom z prefabrykatów?

Elementy z betonu tworzymy od ponad 25 lat. Widząc w betonie architektonicznym niesamowity potencjał, postanowiliśmy stworzyć coś nieoczywistego, co zaskoczy wszystkich. Stąd pomysł na stworzenie domu SPINE.

Chcieliśmy dać Wam coś, co na pierwszy rzut oka może wydawać się surowe, ale zdecydowanie zachwyca. Dom z betonu jest trwały, ekologiczny i ekonomiczny. Jego główną cechą jest możliwość przystosowania do każdych wymagań.

jak powstawał pokazowy dom modułowy?

Zaczęło się oczywiście od pomysłu! Projekt domu pokazowego z prefabrykatów betonowych w Szprotawie miał swój początek w 2018 roku. Żeby wiedzieć czy nasza praca ma sens, zaczęliśmy od testów. We wrześniu 2018 roku złożyliśmy bryłę budynku i zostawiliśmy ją na kilka miesięcy, żeby sprawdzić czy zachowuje się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Kiedy okazało się, że nasz projekt przeszedł wszystkie testy pomyślnie, w lutym 2019 roku rozpoczęliśmy budowę naszej najbardziej oczekiwanej realizacji.

Pierwszym właściwym etapem budowy było postawienie na działce w Szprotawie konstrukcji żelbetowej domu modułowego. Kiedy konstrukcja z betonu już stała, zaczęliśmy prace zmierzające do uzyskania stanu surowego zamkniętego domu. Zamontowaliśmy zewnętrzne panele elewacyjne i wykonaliśmy stolarkę okienną. Wewnątrz pojawiła się antresola i strop. Kiedy uzyskaliśmy już stan zamknięty mogliśmy rozpocząć prace w środku domu modułowego.

Prace wewnętrzne w budynku prowadziliśmy na kilku frontach. Był to czas instalatorów, ale nim oni włączyli się do gry zajęliśmy się montażem stelaży pod rigipsy. Następnie zamontowaliśmy rekuperator, zajęliśmy się instalacją wod-kan, a także położyliśmy instalację elektryczną (aż 1 km przewodów!). Później przyszedł czas na mechaniczne natryskiwanie ścian pianką zamknięto-komorową. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać pozytywny efekt termosu, o minimalnych stratach energetycznych.

Przed nami ostatnia prosta! Wylewka poziomująca podłogę oznaczała jedno – rozpoczęcie prac wykończeniowych. Stelaże są, czas na montaż rigipsów. Co później? Szpachlowanie, malowanie i montaż wykuszu z modrzewia. Prawie wszystko gotowe, czas na przestrzeń wokół domu modułowego SPINE. Chociaż oczywiste jest, że najważniejszy jest sam budynek, nie mogło zabraknąć zewnętrznych dekoracji. Zadbana trawa, ozdobne tuje i wygodny podjazd – to wszystko by zobrazować Wasze marzenia!

Dom pokazowy w Szprotawie stoi i cieszy oko! To zobrazowanie naszych marzeń i symbol ciężkiej pracy włożonej w rozwój naszej firmy. Właśnie tym projektem chcemy zmieniać polskie wyobrażenie o betonie.

Zapraszamy Was na wirtualny spacer po domu pokazowym SPINE. Możecie przespacerować się po całym wnętrzu, stanąć na antresoli i planować zagospodarowanie kuchni i jadalni. Poczujcie się jakbyście sami tam byli!