poznaj domy modułowe spine

Domy modułowe z prefabrykatów betonowych to nowoczesne rozwiązanie gwarantujące krótki czas budowy i niskie koszty użytkowania.

Ponad 20 lat jesteśmy producentem systemów z prefabrykatów betonowych, urządzeń oczyszczania i podczyszczania ścieków oraz dekoracyjnych.

ściana – przekrój

dach – przekrój

antresola – przekrój

Montaż
domu modułowego

Przygotowanie elementów domu z prefabrykatów betonowych odbywa się w fabryce przy użyciu nowoczesnych technologii i maszyn. Sam montaż zajmuje nie więcej niż tydzień.

podstawa w stanie surowym ma wewnętrzną długość 690 cm i szerokość 310 cm

wysoka odporność na warunki atmosferyczne

możliwość uzyskania dowolnej powierzchni

domy prefabrykowane spine

Technologia prefabrykacji domów modułowych jest powszechnie stosowana w Europie, a beton architektoniczny obecnie zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków. To rozwiązanie umożliwia szybkie postawienie budynku bez konieczności budowania fundamentów, zapewnia trwalsze rozwiązania niż tradycyjne budownictwo i niskie koszty użytkowania.

Składniki domu modułowego z betonu przygotowywane są w fabryce w specjalnych warunkach i pod okiem doświadczonych specjalistów. Elementy przygotowywane są bardzo precyzyjnie, z dużym naciskiem na detale. SPINE to domy prefabrykowane o niekonwencjonalnym designie. Na Twojej działce już w trzy miesiące.

szczelność domów modułowych SPINE

Niedawno przeprowadzona próba szczelności udowodniła, że domy modułowe SPINE wpisują się w ideę budynków efektywnych termicznie, o doskonałych właściwościach akustycznych, niskich kosztach eksploatacji i maksymalnym komforcie cieplnym. W wyniku pomiaru ustalono, że ilość wymian powietrza, która odbywa się w ciągu godziny wynosi n50 = 0,34. Równocześnie przepływ powietrza dla 50 Pa to V50 = 116,0 m3/h.

Dom znajdował się w stanie deweloperskim, przed montażem instalacji technicznych i charakteryzował się kubaturą netto 337 m3. Test przeprowadzono zgodnie z obowiązującą normą PN-EN ISO 9972:2015-10, metodą 2. Przewody wentylacyjne i kanalizacyjne pozostawały zaślepione. Procedurę zrealizowano w podciśnieniu i nadciśnieniu, w zakresie ciśnień od -/+ 10 Pa do -/+50 Pa.

często zadawane pytania

  1. Dlaczego warto zainwestować w dom modułowy?
  2. Jaka jest cena domu z prefabrykatów?
  3. Ile zajmuje wybudowanie domu prefabrykowanego?
  4. Czy budynek jest pasywny/energooszczędny?
  5. Jak ocieplić i ogrzać domy z betonu?
  6. Czy dom modułowy wymaga fundamentów?
  7. Jak z wykończeniem wewnętrznym/układem pomieszczeń?
  8. Czy dom prefabrykowany jest trwały?

odpowiedź na pytanie

Jako firma stawiamy przede wszystkim na jakość, nie inaczej jest w przypadku domu prefabrykowanego.

Drugim niemniej jednak istotnym powodem do wybrania naszego produktu jest szybkość wykonania – klucze do swojego w pełni wykończonego domu modułowego możesz otrzymać od nas już po niespełna trzech miesiącach!

Design – niekonwencjonalna kreska pozwoliła stworzyć projekt nowatorski oparty na tradycyjnych rozwiązaniach. Forma naszego domu prefabrykowanego pozwala uwięzić kawałek Skandynawii w przestrzeni własnego ogrodu.

Koszt budowy domu prefabrykowanego nie przekracza ceny budynków wykonywanych w konwencjonalnych technologiach uwzględniając jednak dodatkowy, jakże istotny czynnik – czas. Okazuję się, że cena ów staje się dużo niższa od cen domów budowanych w tradycyjny sposób.

Budowy domów z prefabrykatów w technologii SPINE, nie można określić inaczej niż błyskawiczna. Stan surowy zamknięty wraz z ociepleniem pianką zamknięto-komorową, zostaje zbudowany w nie dłużej niż tydzień.

Pojęcie budynku pasywnego jest określeniem wielowymiarowym, iloczynem zastosowanych w budynku technologii. Nasze rozwiązanie doskonale wpisuje się idee budynków minimalizujących zużycie energii, począwszy od sposobu ocieplenia, poprzez rekuperację, sposób ogrzewania, na fotowoltaice kończąc. Dom modułowy SPINE ma być w swoim założeniu domem ekologicznym.  Domy SPINE mogą być także domami zero-energetycznymi, w których system energii odnawialnej może zrównoważyć większość rocznego zapotrzebowania zużycia energii. W takim przypadku rezygnuje się z zewnętrznych źródeł energii.

Nasz dom z betonu ocieplony jest wewnętrznie pianką zamknięto-komorową natryskiwaną maszynowo na ściany konstrukcyjne. Rozwiązanie takie pozwala uzyskać pozytywny efekt termosu, o minimalnych stratach energetycznych.

Zastosowane technologie grzewcze zależne są od preferencji klienta. Firma BEWA ze swojej strony oferuje takie rozwiązania takie jak np. rekuperacja, które pozwalają zoptymalizować procesy grzewcze.

 

Nic bardziej mylnego! Zastosowanie elementów u-kształtnych powoduje, iż bryła sama w sobie stanowi fundament. Wymagane są jedynie roboty ziemne polegające na wymianie warstwy gruntu o grubości od 40 do 60 cm.

Wykończenie wewnętrzne, układ pomieszczeń, czy nawet podział na piętra pozostają kwestią indywidualnych ustaleń. Technologia domów prefabrykowanych BEWA oferuje cały wachlarz możliwości od parterowego domu z przestronnym wysokim salonem z aneksem kuchennym, po mały piętrowy domek z komfortowym układem pomieszczeń.

Trwalszy być nie może! Konstrukcja żelbetowa zapewnia wręcz niezniszczalność domu prefabrykowanego. Wzniesiony budynek służyć będzie nie jednemu, a wielu pokoleniom potencjalnych mieszkańców.