zeroenergetyczny dom
z prefabrykatów

czym jest dom zeroenergetyczny?

Mianem budynku zeroenergetycznego określamy dom o zerowym zużyciu energii netto i zerowej emisji dwutlenku węgla rocznie. Rozwiązania stosowane w nowoczesnym budownictwie mają przede wszystkim zmniejszyć zużycie paliw kopalnianych oraz emisję szkodliwego CO2 do atmosfery. Ten pozytywny trend zyskuje na znaczeniu, dlatego właśnie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, postanowiliśmy włączyć się w walkę o środowisko. W domach zeroenergetycznych energia wytwarzana jest ze źródeł alternatywnych, takich jak energia słoneczna i wiatr. Istotne jest jednoczesne zmniejszenie całkowitego zużycia energii wykorzystywanej w systemach ogrzewania, wentylacji czy technologiach oświetleniowych.

Do niewątpliwych zalet domów zeroenergetycznych, oprócz pozytywnego wpływu na środowisko, jest niezwykła oszczędność finansowa. Właściciel budynku tego rodzaju jest niezależny od wzrostów cen prądu i gazu. Oznacza to także, że dom zeroenergetyczny jest domem bez kosztów za prąd, ogrzewanie czy ciepłą wodę. Ważna dla wygody użytkowania budynku jest też możliwość regulacji temperatury, ogrzewania, ciepłej wody za pomocą nowoczesnych systemów, a nawet aplikacji na urządzeniu mobilnym. Dom zeroenergetyczny w swoim założeniu powinien być domem bezobsługowym. Inwestycja w dom energooszczędny to również podniesienie wartości rynkowej budynku.

jakie rozwiązania wykorzystaliśmy w domach SPINE?

Stawiamy na sprawdzone rozwiązania i na nowości, które pozwolą nam maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w domach zeroenergooszczędnych. W naszych realizacjach wykorzystujemy instalacje fotowoltaiczne, które promienie słoneczne zamieniają w czystą, zieloną energię. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii pozwala nam na uzyskanie domu niezależnego energetycznie od zewnętrznych dostawców prądu.

Elementy, które zastosowaliśmy w naszych domach SPINE pozwalają na maksymalne ograniczenie zużycia energii. Do zeroenergetycznych rozwiązań możemy zaliczyć wykorzystanie ścian izolacyjnych (U=0,18 W/m2K) oraz stolarki aluminiowej z przeszkleniem trzyszybowym (U= 0,5 W/m2K). Najważniejszym jednak czynnikiem jest wykorzystanie betonu architektonicznego jako głównego budulca oraz zastosowanie w naszych domach rekuperacji.