Ta strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci możliwie najlepsze wrażenia użytkownika. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie użytkownika po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są najbardziej interesujące i użyteczne.
Jak stawialiśmy dom modułowy z prefabrykatów betonowych w Lidzbarku Warmińskim?
We wrześniu zakończyliśmy kolejną udaną realizację, a jej właściciele zyskali przestronny dom modułowy z prefabrykatów betonowych zaprojektowany specjalnie dla nich. Ciekawi Cię, jak przetransportowaliśmy i zmontowaliśmy budynek o powierzchni użytkowej 117,2 m2 w Lidzbarku Warmińskim? Koniecznie zobacz ten artykuł!
Projekt indywidualny domu modułowego
Realizacja zaczęła się od telefonu, który otrzymaliśmy od inwestora zainteresowanego technologią prefabrykacji stosowanej w Spine. Choć na pierwszy rzut oka, dom przypomina nasz projekt Primary, to postał na bazie projektu indywidualnego. Inwestorowi zależało na większej przestrzeni niż ta oferowana w ramach naszych gotowych projektów, dlatego dom modułowy z prefabrykatów betonowych w Lidzbarku Warmińskim składa się z 6 modułów.
Logistyka, czyli jak sprawnie przewieźć dom modułowy
14 elementów, 12 zestawów niskopodwoziowych, 500 km do pokonania – tak w liczbach wyglądał transport domu modułowego z fabryki Spine pod Szprotawą na plac budowy w Lidzbarku Warmińskim. Aby być punktualnie na środę 8:30, załadunek pierwszych elementów rozpoczęliśmy już w poniedziałek. Gdy wszystkie moduły były zabezpieczone, ruszyliśmy w trasę. Wszystkie pojazdy zgrupowaliśmy kilka kilometrów przed miejscem montażu tak, aby wraz z postępem prac wywoływać je w odpowiedniej kolejności. Na miejscu czekał już specjalistyczny dźwig, który jest niezbędny w rozładunku i montażu prefabrykatów betonowych.
Czas na najważniejszy etap: montaż elementów
W montażu elementów uczestniczyło w sumie 7 osób podzielonych na dwa zespoły. Pierwszy odpowiadał za doprowadzanie zestawów niskopodwoziowych na plac budowy, natomiast drugi zespół zajmował się rozładunkiem elementów oraz montażem poszczególnych elementów. Po 9 godzinach połączyliśmy wszystkie 14 elementów. W ten sposób zakończyliśmy I etap montażu, który zawsze jest najintensywniejszy i najważniejszy w procesie budowy domu modułowego. Przez następne 5 dni prowadziliśmy prace uszczelniające, których celem jest zespolenie elementów oraz montaż antresoli i systemu rynnowego.
Czy następny dom modułowy będzie Twój?
Dom modułowy z prefabrykatów betonowych postawiliśmy w dosłownie kilka dni – tak jak zakładał harmonogram. Dzięki sprzyjającej pogodzie i sprawnej pracy zespołu wszystkie etapy realizowaliśmy zgodnie z planem. Następnym krokiem są prace wykończeniowe, które leżą po stronie inwestora.
Myślisz nad budową własnego domu modułowego? Wypełnij bezpłatny formularz wyceny, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i przedstawi ofertę domów betonowych Spine!