Ta strona korzysta z plików cookies, dzięki czemu możemy zapewnić Ci możliwie najlepsze wrażenia użytkownika. Informacje o plikach cookie są przechowywane w przeglądarce i wykonują takie funkcje, jak rozpoznawanie użytkownika po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są najbardziej interesujące i użyteczne.
4 fakty o domach prefabrykowanych
Modułowe domy prefabrykowane jako alternatywa dla tradycyjnego budownictwa cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. O czym warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o budowie domu z prefabrykatów betonowych?
1. Krótki czas powstawania domów prefabrykowanych
Budowa tradycyjnego, murowanego domu potrafi trwać nawet rok. W przypadku domów prefabrykowanych z betonu, czas powstawania jest znacznie krótszy i wynosi około 3 miesiące. Skąd ta różnica? To wszystko zasługa nowoczesnej technologii. Prefabrykaty, czyli nasze betonowe elementy, powstają w zamkniętej hali i stamtąd transportowane są na miejsce budowy. Dzięki produkcji w zamkniętym pomieszczeniu, praca idzie szybko i sprawnie, a warunki atmosferyczne i pora roku nie są żadną przeszkodą w powstawaniu modułów. Dokładne przygotowanie materiałów trwa około miesiąca, a ich montaż do 12 godzin!
Budowy domów z prefabrykatów w technologii SPINE nie można określić inaczej niż błyskawiczna. Stan surowy zamknięty wraz z ociepleniem pianką zamknięto-komorową, zostaje zbudowany w nie dłużej niż tydzień. Właśnie dlatego domy prefabrykowane z betonu wybierane są przez osoby, którym zależy na czasie i jakości wykonania.
2. Domy prefabrykowane różnią się od domów kanadyjskich
Często domy prefabrykowane mylone są z domami kanadyjskimi. Chociaż posiadają klika cech wspólnych, zdecydowanie więcej rzeczy je różni. Co prawda oba rozwiązania gwarantują szybkość realizacji, ale różnią się jakością wykonania.
Po pierwsze, ściany i konstrukcja w domu kanadyjskim cechują się lekką i cienką strukturą. Takie rozwiązanie nie pozwala chociażby na instalowanie ciężkich elementów wykończenia. To mniej trwała opcja niż dom prefabrykowany wykonany z betonu.
Drugą różnicą jest proces przygotowywania elementów do budowy domu. Domy prefabrykowane SPINE powstają w nowoczesnej, specjalnie przystosowanej hali, a ich produkcja może trwać niezależnie od pogody czy pory roku. Prefabrykaty są wykonywane bardzo precyzyjnie – dzięki naszej technologii możemy też realizować indywidualne projekty bez żadnych ograniczeń.
3. Energooszczędny dom prefabrykowany
Domy prefabrykowane z betonu mogą być domami energooszczędnymi. Istotna w tym przypadku jest termoizolacyjność budynku. Przy odpowiednim położeniu izolacji, mamy gwarancję oszczędności energii i ograniczenia kosztów ogrzewania.
Elementy, które zastosowaliśmy w domach prefabrykowanych SPINE pozwalają na maksymalne ograniczenie zużycia energii. Do energooszczędnych rozwiązań możemy zaliczyć wykorzystanie ścian izolacyjnych (U=0,18 W/m2K) oraz stolarki aluminiowej z przeszkleniem trzyszybowym (U= 0,5 W/m2K). Najważniejszym czynnikiem jest wykorzystanie betonu jako głównego budulca oraz zastosowanie w domach rekuperacji.
4. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne
Nie tylko domy murowane charakteryzują się trwałą konstrukcją. Domy prefabrykowane z betonu są wytrzymalsze i stabilniejsze niż te wykonane tradycyjną metodą. O solidności domu prefabrykowanego świadczy jakość i trwałość zastosowanych materiałów. Konstrukcja żelbetowa zapewnia wręcz niezniszczalność domu prefabrykowanego. Wzniesiony budynek służyć będzie nie jednemu, a wielu pokoleniom potencjalnych mieszkańców. Nie ma możliwości, żeby dom prefabrykowany SPINE został zniszczony przez ekstremalne warunki atmosferyczne.
Bez wątpienia domy prefabrykowane to domy przyszłości. Ich głównymi zaletami są szybkość budowy, wysoki poziom produkcji prefabrykatu oraz niebanalna strona wizualna. Myślisz o budowie domu prefabrykowanego? Skontaktuj się z nami lub wypełnij bezpłatny formularz wyceny.