Budowa domu modułowego krok po kroku.

Budowa domu modułowego krok po kroku.

Wiemy już, że proces budowy domu modułowego może być bardziej efektywny pod względem czasu i kosztów w porównaniu do tradycyjnej budowy, ponieważ wiele elementów jest produkowanych w kontrolowanych warunkach fabrycznych. Jak wyglądają pozostałe etapy budowy domu modułowego SPINE?

Poszukiwanie odpowiedniej działki

Pierwszym krokiem do własnego domu modułowego jest oczywiście decyzja o lokalizacji i rodzaju domu modułowego. Zachęcamy naszych klientów do kontaktu z nami już na etapie poszukiwania działki budowlanej. Dlaczego to ma znaczenie? Sprawdzimy, czy działka będzie odpowiednia do postawienia na niej domu SPINE. Musimy sprawdzić jej wymiary oraz dojazd, tak by mieć pewność, że jesteśmy w stanie bezproblemowo dowieźć nasze prefabrykaty.

Warto na tym etapie ustalić także budżet, jakim dysponujemy. W zależności od tego będziemy mogli przedstawić naszemu klientowi projekty, które wpasowują się w jego możliwości.

 

Etap koncepcyjny

Po potwierdzeniu kwestii technicznych, przechodzimy do etapu koncepcyjnego. Klient zaczyna rozmowy z architektem – może wprowadzać zmiany do projektu i omówić inne istotne kwestie. Inwestycja w domy modułowe to inwestycja w przyszłość – modułowość pozwala nam na stosunkowo łatwą rozbudowę budynku w przyszłości.

Oferujemy domy surowe zamknięte – konstrukcja, stolarka okienna i pokrycie dachowe. Nie przygotowujemy domów w stanie deweloperskim czy pod klucz. Wynika to z kwestii organizacyjnych – realizujemy montaż domów modułowych w różnych częściach Polski co znacznie utrudnia doglądanie ekip wykończeniowych. Mimo to, jesteśmy dostępni dla naszych klientów również na tym etapie jako konsultanci.

Jeśli obie strony akceptują końcowy projekt, podpisujemy umowę. Standardowo maksymalny czas oczekiwania na prefabrykaty to trzy miesiące. Zaznaczamy jednak, że może on ulec zmianie w zależności od dostępności materiałów oraz liczby zamówień, które aktualnie realizujemy.

Pozwolenia i finansowanie

Szukanie źródeł finansowania, w tym kredytów hipotecznych lub innych opcji finansowania to podstawa procesu inwestycyjnego. Jedną z popularnych ostatnio opcji kredytowania jest Bezpieczny Kredyt 2%. Program ten oferuje dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego, co pozwala na znaczne obniżenie miesięcznych kosztów spłaty kredytu.

Etapem, którego nie sposób pominąć jest uzyskanie wszystkich koniecznych pozwoleń. Wyjątkiem jest dom modułowy Classic z naszej oferty. To projekt “na zgłoszenie” – dzięki przepisom, które weszły w życie 3 stycznia 2022 r., możliwe jest zbudowanie domu do 70m2 bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Więcej o budowie domu na zgłoszenie przeczytasz tutaj: Dom na zgłoszenie do 70 m2 – SPINE.

 

Przygotowanie terenu oraz montaż domu modułowego

Montaż domu modułowego SPINE następuje po dopełnieniu wszelkich formalności – otrzymaniu zgód budowlanych czy pozytywnej decyzji kredytowej.

Odpowiedzialność za wykonanie podbudowy i podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnych spoczywa po stronie inwestora, który może skorzystać z usług lokalnych przedsiębiorstw. Taki podejście jest szczególnie korzystne dla klienta, zwłaszcza w przypadku dużych odległości między lokalizacją budowy a naszą firmą jako wykonawcą domu. Jesteśmy gotowi służyć doradztwem i pomagamy dostosować przygotowaną podbudowę do wymagań domu modułowego typu SPINE.

Po tych etapach przygotowujemy posadowienie pod dom i stawiamy go na działce. Montaż całej konstrukcji wraz z rozstawieniem dźwigu zajmuje mniej więcej jeden dzień.

Jak jeszcze możemy Ci pomóc w procesie budowy domu SPINE? Posłuchaj Kamili Kloc, opiekunki klientów w SPINE:

Interesuje Cię budowa domu modułowego SPINE ale pojawiają się pytania, na które jeszcze nie masz odpowiedzi? Zachęcamy do kontaktu poprzez e-mail, telefon lub wypełnienie formularza kontaktowego. Nasza ekipa doradcza jest gotowa do pomocy i chętnie pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.