Czym jest dom modułowy?

Dom modułowy a dom wznoszony metodą gospodarczą

Aby najlepiej zrozumieć ideę domu modułowego, warto porównać go do klasycznego domu z cegły.

Cechą charakterystyczną domu modułowego jest jego konstrukcja, która składa się z kilku lub kilkunastu gotowych komponentów (modułów).W przeciwieństwie do metody tradycyjnej każdy element powstaje w fabryce, w zamkniętych i kontrolowanych warunkach. Kluczem jest optymalne, wzajemne spasowanie modułów tak, aby wyeliminować błędy, które zdarzają się w metodzie tradycyjnej. Ich gabaryty także ograniczają liczbę mostków cieplnych. Następnie wszystkie prefabrykaty są transportowane na plac budowy i łączone ze sobą. Dowiedz się, jak to robimy w SPINE.

Dom modułowy z prefabrykatów betonowych – jak powstaje?

Proces budowania domu rozpoczynamy od wyboru projektu i ustalenia szczegółów z klientem. Gdy określimy ostateczny metraż, wygląd, rozmieszczenie otworów drzwiowych i okiennych oraz układ pomieszczeń rozpoczynamy etap prefabrykacji. W fabryce SPINE pracujemy na nowoczesnych maszynach, dzięki którym produkowane komponenty są idealnie zgodnie z projektem. Przygotowujemy je w specjalnych, zamkniętych warunkach, dlatego produkcja domów trwa niezależnie od pogody i pory roku. Następnie przewozimy prefabrykaty na plac budowy i montujemy je za pomocą dźwigu o nośności minimum 80 ton. Finalnym etapem jest wykończenie wnętrza – możesz to zrobić samodzielnie lub skorzystać z naszych usług (o szczegóły zapytaj naszego doradcę).

W SPINE postawiliśmy na beton architektoniczny, ponieważ zapewnia ponadprzeciętną trwałość budynku oraz nadaje mu nowoczesnego, surowego wyglądu. Pozwala na uzyskanie pozytywnego efektu termosu. Co jeszcze wyróżnia tę technologię na tle pozostałych? Dom modułowy z prefabrykatów betonowych nie wymaga fundamentów. Zastosowanie modułów w kształcie litery U sprawia, że bryła sama w sobie już jest fundamentem, a postawienie budynku wymaga jedynie wymiany warstwy gruntu o grubości 40-60 cm (przy dobrych warunkach gruntowych około 40 cm wymiany gruntowej oraz około 10 cm chudego betonu)

Stosujemy także rozwiązania pozwalające na maksymalne ograniczenie zużycia energii (fotowoltaika, rekuperacja, stolarka aluminiowa z zastosowaniem ciepłego montażu, beton architektoniczny jako budulec), dlatego domy modułowe SPINE mogą być domami energooszczędnymi oraz zeroenergetycznymi.

Dom modułowy – czy warto?

Dom modułowy przewyższa swoimi zaletami dom stawiany metodą tradycyjną. Są lepsze jakościowo, a ich koszt jest porównywalny z budową domu z cegły o podobnych parametrach. Jednak to nie wszystko. Oto najważniejsze powody, dla których warto wybrać dom modułowy:

  • Krótki czas budowy – stan deweloperski jest gotowy już po 3 miesiącach, a plac budowy czysty (dowiedz się więcej o technologii),
  • Termoizolacyjność – technologia modułowa pozwala na uzyskanie wysokich parametrów termoizolacyjnych konstrukcji, dzięki czemu dom może być energooszczędny lub zeroenergetyczny,
  • Uniwersalność – wybierając technologię prefabrykacji możesz postawić nie tylko dom jednorodzinny, ale i całoroczny dom letniskowy, altanę, garaż czy lokal usługowy.

Dodatkowo decydując się na firmę stawiającą domy modułowe, nie musisz martwić się o zakup materiałów ani pilnować ekipy budowlanej. Cena budowy jest znana już na samym początku i stała.

nowoczesny dom modułowy z prefabrykatów betonowych

dom modułowy z prefabrykatów betonowych

Zbuduj dom modułowy SPINE!

Decydując się na technologię SPINE, Twój nowy dom powstanie już w 3 miesiące! Wybierz jeden z gotowych projektów i zacznijmy działać już dziś. Masz pytania? Interesuje Cię koszt budowy? Skontaktuj się z nami, a nasz doradca przygotuje dla Ciebie ofertę!