Zalety i wady domów prefabrykowanych

Przy obecnych możliwościach na rynku budowlanym, wybór sposobu budowy domu nie jest taki oczywisty. Jedną z możliwości są modułowe domy prefabrykowane z betonu. Jakie są ich zalety i wady?

Najważniejsze zalety domów prefabrykowanych

  • Prefabrykaty

Jedną z najważniejszych i najistotniejszych zalet domów prefabrykowanych, są elementy powstałe w zakładzie wytwórczym. Elementy, czyli większe, gotowe części budynku – na przykład przestrzenne moduły, które stanowią całość, połowę czy mniejszą część domu. Prefabrykaty wytwarzane są w zamkniętej hali przy pomocy nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje zachowanie szczegółów i niesamowitą precyzję. Co bardzo istotne, produkcja betonowych prefabrykatów może odbywać się niezależnie od warunków atmosferycznych, dzięki czemu termin powstania domu nie zmienia się. Poszczególne elementy domu poddawane są surowej kontroli technicznej, co gwarantuje jego trwałość.

 

 

dom modułowy z prefabrykatów spine

 

dom prefabrykowany z betonu spine

  • Gotowy projekt

Nawiązując współpracę ze SPINE, możesz skorzystać z jednego z naszych gotowych projektów. W naszej ofercie znajdziesz osiem propozycji, z których na pewno wybierzesz coś dla siebie. Możesz wybrać spośród gotowych domów modułowych SPINE o powierzchni użytkowej od 53,86 m² do 172,1 m². Osobom, które lubią się wyróżniać, oferujemy także możliwość stworzenia indywidualnego projektu. Dzięki technologii SPINE masz opcję dodania do budynku przestrzeni garażowej czy biurowej, oraz rozbudowę już istniejących projektów bez ingerencji w obecny stan budynku.

Zobacz gotowe projekty domów z prefabrykatów SPINE

  • szybka realizacja

Domy modułowe z prefabrykatów to przede wszystkim szybki czas realizacji. Wynika to ponownie z faktu przygotowywania modułów w zamkniętej, nowoczesnej hali. Dzięki temu rozwiązaniu, budowa domu nie przeciąga się na rok czy dwa. Prefabrykaty powstają pod okiem doświadczonych technologów w zaledwie kilka dni i są przetransportowywane na plac budowy, gdzie ekipa przeprowadza ich montaż. Osiągnięcie stanu surowego otwartego możliwe jest w 12 godzin. Domy modułowe z prefabrykatów to najkrótsza droga do własnego domu – zamieszkasz w nim już w 3 miesiące.

  • czysty plac budowy

Chociaż może się to wydawać marginalną kwestią, czysty plac budowy to opcja, na której zależy wielu osobom. Prace przy montażu domu modułowego są czyste, a posesja nie wymaga gruntownego sprzątania po postawieniu domu. Inną zaletą związaną z placem budowy jest też bezpieczeństwo – jako inwestorzy nie jesteśmy narażeni na kradzież sprzętu czy materiałów. Prefabrykaty przyjeżdżają na miejsce z fabryki i montowane są tego samego dnia.

  • brak fundamentów

Domy modułowe z prefabrykatów SPINE nie wymagają zastosowania fundamentów. Dlaczego? Zastosowanie elementów u-kształtnych powoduje, że bryła sama w sobie stanowi fundament. Wymagane są jedynie roboty ziemne polegające na wymianie warstwy gruntu o grubości od 40 do 60 cm.

  • odporność na warunki atmosferyczne

SPINE to dom modułowy, któremu niestraszne są ekstremalne warunki atmosferyczne. Stabilna żelbetowa konstrukcja i trwałość betonu architektonicznego gwarantują ochronę przed silnym wiatrem, gradobiciem czy pożarem.

modułowy dom z prefabrykatów betonowych spine zalety

dom prefabrykowany modułowy SPINE cena

Wady domów modułowych z prefabrykatów

Jedną z głównych wad domów prefabrykowanych może być koszt ich budowy. Warto jednak pamiętać, że wybierając firmę, która zajmuje się na co dzień tworzeniem domów modułowych, oddajemy się w ręce doświadczonych fachowców. Płacąc za dom prefabrykowany płacimy przede wszystkim za niesamowitą precyzję oraz za niezniszczalny budynek, który powstanie na naszej działce w kilka godzin.

Chociaż na pierwszy rzut oka domy prefabrykowane wydają się droższe od domów murowanych, po porównaniu ich z domami budowanymi tradycyjnie przez deweloperów, różnica w cenie nie będzie tak duża. Wybierając dom prefabrykowany SPINE, zatrudniamy jedną ekipę, która kompleksowo zadba o wszystko. Minimalizuje to nie tylko koszty, ale także pozwala zaoszczędzić nerwów. Warto pamiętać, że w ogólnym bilansie liczy się jakość domów, krótki czas ich przygotowania i wykończenia.

 Wypełnij ankietę i uzyskaj bezpłatną wycenę domu prefabrykowanego SPINE