Funkcjonalny układ wnętrz w domu modułowym

Garderoba dla gości nieopodal wejścia, przestronny salon z aneksem kuchennym i pomieszczeniem gospodarczym, dodatkowe sypialnie i antresola. Funkcjonalny układ wnętrz w domu modułowym to podstawa. Zastanawiasz się, jak dopasować projekt do swoich oczekiwań? Zobacz, jakich zasad warto przestrzegać, aby przestrzeń życiowa była maksymalnie wygodna i komfortowa.

Funkcjonalny układ wnętrz a działka budowlana

Zaciszna sypialnia, naturalnie doświetlony salon z aneksem kuchennym i okna panoramiczne, które wychodzą na trawnik przed domem. Chcesz przygotowywać posiłki, obserwując bawiące się na podwórku dzieci? Lubisz, kiedy budzą Cię pierwsze promienie słońca, a może wręcz przeciwnie – nie wyobrażasz sobie zasypiania w nasłonecznionym pokoju? Pierwszym krokiem do sukcesu jest poznanie położenia Twojej działki względem stron świata. Jak optymalnie wykorzystać słońce i stworzyć maksymalnie funkcjonalny układ wnętrz w domu modułowym?

Pomieszczenia, w których najczęściej przebywasz w ciągu dnia – na przykład salon – warto umieścić od południa. Wszystkie pokoje, które nie wymagają tak intensywnego nasłonecznienia (takie jak łazienka lub strefa gospodarcza) mogą jednak z powodzeniem znaleźć się na stronie północnej. Masz na oku wymarzoną działkę budowlaną? Sprawdź, jakie ma parametry, weź też pod uwagę jej orientację oraz ukształtowanie terenu. Czasami najlepiej samodzielnie dostosować ilość oraz rozmieszczenie modułów w ramach projektu indywidualnego. Dzieje się tak na przykład wtedy, kiedy jej kształt jest niestandardowy.

funkcjonalny układ pomieszczeń w domu modułowym

Dowiedz się więcej: Zakup działki budowlanej pod dom modułowy – na co zwrócić uwagę?

Wybieramy projekt

Wiesz już, jak będzie wyglądać Twój przyszły dom modułowy, a może praca nad wygodnym układem wnętrz to prawdziwa czarna magia? Niezależnie od tego, czy dysponujesz niekończącą się serią pomysłów, czy też utknąłeś w martwym punkcie, sprawdź naszą kolekcję gotowych projektów. Dzięki temu będziesz miał nowy punkt odniesienia i jeszcze dokładniej uwzględnisz potrzeby domowników. Porównaj domy dwustrefowe, wielorodzinne i parterowe, sprawdź proponowany podział na strefy i zastanów się przez chwilę, który z nich sprawdzi się najlepiej.

Przeczytaj również: SPINE Sunrise – dom modułowy dla dużej rodziny

Dzielimy dom modułowy na strefy

Szukasz nowoczesnego i łatwego do zagospodarowania domu modułowego, gdzie bez problemu będziesz mógł połączyć pracę z życiem rodzinnym? Jeśli chcesz, aby ogólnodostępna część była wyraźnie oddzielona od prywatnej, przyjrzyj się naszym domom piętrowym i z użytkowym poddaszem. W tego typu projektach na parterze umieszcza się otwartą kuchnię i przestrzeń jadalnianą, a także praktyczne schowki, garderoby, pokoje gościnne, spiżarnię oraz toaletę. Nieco spokoju i prywatności można natomiast zaznać na piętrze. To właśnie tam znajdziesz sypialnie, pokoje wielofunkcyjne do wspólnej nauki lub antresolę, która w mgnieniu oka zamieni się w stylowy gabinet.

W niektórych przypadkach, na przykład kiedy wśród domowników znajdują się małe dzieci i osoby starsze, lepszy będzie dom parterowy, który nie posiada stromych, niebezpiecznych schodów. Oczywiście, nawet wtedy możesz bez problemu postarać się o funkcjonalny układ wnętrz. W domu modułowym Loft sąsiadujące ze sobą pokoje są oddzielone od strefy dziennej praktyczną strefą gospodarczą.

najbardziej funkcjonalny układ pomieszczeń w domu modułowym

Funkcjonalny układ wnętrz w domu modułowym. Praktyczne wskazówki

O czym jeszcze warto pamiętać? Nawet jeżeli chcesz wprowadzić podobny podział, zadbaj o właściwą komunikację. Nie wahaj się też skorzystać z dobrodziejstw otwartych pomieszczeń. Kuchnia wychodząca na przestronny salon to podstawa, gdy nie lubisz wybierać pomiędzy gotowaniem a spędzaniem czasu z rodziną. A jeśli cenisz porządek i organizację, wprowadź do projektu strategicznie rozmieszczone pomieszczenia techniczne.

To właśnie u Ciebie odbywają się święta i imprezy okolicznościowe i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, aby pomieścić wszystkich członków rodziny? A może masz wymagające hobby lub chcesz zamienić jeden z pokoi na podręczną biblioteczkę i centrum rozrywki w jednym? Naprawdę funkcjonalny układ wnętrz w domu modułowym będzie uwzględniał łatwą do zagospodarowania strefę wspólną – na przykład ergonomiczną antresolę.

Poznaj więcej zalet otwartej kuchni w domach modułowych SPINE →

Przyświeca nam idea budowy domów, które elastycznie dopasowują się do potrzeb klienta. Właśnie dlatego w SPINE nie ograniczamy się do gotowych propozycji. Masz pytania? Wypełnij ankietę, aby otrzymać bezpłatną wycenę i skontaktuj się z nami. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!