Budowa domu modułowego. Najnowsze trendy

Marzysz o własnym domu z prefabrykatów betonowych? Koniecznie przeczytaj ten wpis! Podpowiadamy, na które rozwiązania warto postawić i jakie są najnowsze trendy w budowie domu modułowego.

Energooszczędność

Gwałtowny zwrot w stronę metod bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku – wymogi techniczne 2021, które obowiązują od 31 grudnia 2020, nie pozostawiają złudzeń. Od tej pory liczy się przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię nieodnawialną, upowszechnienie jej alternatywnych źródeł oraz poprawianie parametrów izolacyjności. Zaostrzone standardy dyktują ściśle określony kierunek budownictwa, sprzyjający zrównoważonemu, świadomemu podejściu do środowiska poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań.

Na popularności zyskuje nie tylko sama technologia prefabrykacji, ale też idea domów zeroenergetycznych SPINE, wykorzystujących zarówno docenioną instalację fotowoltaiczną, jak również stolarkę aluminiową z przeszkleniem trzyszybowym, ściany izolacyjne o współczynniku przenikania ciepła 0,18 W/m2K oraz rekuperację. Dobra termoizolacja i zastosowanie odnawialnych źródeł energii stopniowo przestają być jedynie najnowszym trendem w budowie domów modułowych, zamieniając się w jedno z poważniejszych wyzwań stojących przed przedstawicielami branży.

Dowiedz się więcej: Dom modułowy zeroenergetyczny – przyszłość budownictwa?

dom modułowy z prefabrykatów betonowych

Najnowsze trendy – otwarte pomieszczenia

Centrum odpoczynku, domowe biuro i komfortowe miejsce do nauki w jednym. Wielofunkcyjne, łatwe do zagospodarowania oraz podziału na strefy wnętrza zdominowały topowe projekty domów z prefabrykatów betonowych. Na pierwszy plan wysuwają się spore salony z aneksem kuchennym i kreatywnie zaadaptowane, otwarte pomieszczenia, które sprostają wyzwaniom współczesności.

To właśnie dopasowanie domu do oczekiwań i potrzeb mieszkańców staje się jednym z najnowszych trendów w budowie domów modułowych. Obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na odpowiednio zintegrowane układy sfer mieszkalnych i indywidualnie dopasowane komponenty życiowej przestrzeni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, we wszystkich realizacjach SPINE kładziemy nacisk na otwartą kuchnię oraz duży pokój dzienny.

Doświetlenie

Przymusowa izolacja sprawiła, że jeszcze bardziej doceniamy strategicznie rozmieszczone przeszklenia. Lepsze, naturalne źródło światła, jasne kolory i ogromne, luksusowe okna panoramiczne to podstawa, jeśli stawiamy na praktyczną, a jednocześnie elegancką aranżację domu prefabrykowanego. Jakie są ich zalety i dlaczego wchodzą w skład najnowszych trendów w budowie domów modułowych?

Przede wszystkim – są atrakcyjne wizualnie i maksymalnie podnoszą komfort mieszkania. Cała przestrzeń jest doskonale oświetlona i wydaje się jeszcze bardziej przestronna. Widoki rozpościerające się za trójszybowym przeszkleniem wprawią natomiast w dobry nastrój i wprowadzą pozytywną energię. Okna panoramiczne dają też pole do popisu dla miłośników roślin. Od tej pory nawet najbardziej oryginalne okazy będą mieć wystarczająco dużo światła.

Sprawdź także: Zakup działki budowlanej pod dom modułowy – na co zwrócić uwagę?

dwustrefowy dom modułowy z prefabrykatów betonowych

Automatyzacja

Co jeszcze wiedzie prym w nowoczesnym budownictwie prefabrykowanym? Z jednej strony stawiamy na naturalne materiały i ekologiczne rozwiązania, z drugiej natomiast – automatyzację. Podstawowe udogodnienia, jakie zyskujemy dzięki systemom inteligentnego zarządzania domem przekonują coraz więcej osób. Szereg oferowanych funkcji, w tym automatyczna kontrola nad systemem alarmowym czy oświetleniem, stanowi nie tylko spore ułatwienie – jest również ważny dla ogólnego bezpieczeństwa budynku i umożliwia prawidłowe gospodarowanie zasobami.

Budowa domu modułowego. Najnowsze trendy

Planujesz budowę domu modułowego? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy indywidualny projekt, w którym uwzględnimy wszystkie najnowsze trendy i rozwiązania zgodne z aktualnymi wymogami technicznymi. Napisz lub zadzwoń:

tel. 68 376 77 33 wew. 54
biuro@domyspine.pl