Dom modułowy zeroenergetyczny - przyszłość budownictwa?

Dom zeroenergetyczny – czym jest?

Dom zeroenergetyczny to dom, którego roczny bilans energii zużywanej i wytwarzanej wynosi 0 kWh/(m2·rok). Energia jest wytwarzana lokalnie, np. dzięki fotowoltaice i w zupełności pokrywa potrzeby domowników. Właściciele domów zeroenergetycznych często decydują się na ich postawienie ze względu na korzyści finansowe i ekologiczne. Przy niewielkim podniesieniu kosztów budowy zmniejszą miesięczne koszty jego utrzymania. W ten sposób zyskują ogromne oszczędności i uniezależniają się od podwyżek cen energii.

Dobrze zaprojektowany dom zeroenergetyczny to taki, którego technologia sprawdza się w praktyce, a efekty zastosowanych rozwiązań zostają w portfelu. Zanim wybierzesz wykonawcę, sprawdź jego referencje, stosowaną technologię. Jeśli posiada dom pokazowy, poproś o jego prezentację.

Dom modułowy – idea

Dom modułowy powstaje z gotowych komponentów produkowanych w fabryce. Prefabrykaty są idealnie dopasowane do siebie, co pozwala na wyeliminowanie błędów konstrukcyjnych oraz mostków cieplnych. Dzięki temu budynek charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjnymi, krótkim czasem budowy oraz uniwersalnością.
Więcej na temat domów modułowych przeczytasz w tym artykule: Czym jest dom modułowy?.

Podobnie jak w przypadku domów zeroenergetycznych postawienie modułowego wymaga specjalistycznej wiedzy oraz sprzętu. Dlatego może być postawiony tylko przez firmę budowlaną specjalizującą się w tego typu budownictwie.

Zobacz także: Projekty domów prefabrykowanych SPINE

Dom modułowy zeroenergetyczny - przyszłość budownictwa?

Dom modułowy zeroenergetyczny to przyszłość budownictwa

Dlaczego? Ponieważ dom modułowy zeroenergetyczny łączy w sobie wszystkie zalety domu zeroenergetycznego oraz domu modułowego. Decydując się na jego budowę, Twój dom będzie:

  • ciepły
  • odporny na warunki atmosferyczne
  • przyjazny środowisku
  • energooszczędny
  • niezniszczalny

A to wszystko w dosłownie kilkanaście tygodni od uzyskania pozwolenia na budowę. Dodatkowo decydując się na jeden z projektów SPINE, Twój dom będzie wyróżniał się wyjątkowym, nowoczesnym designem.

Przygotowaliśmy 7 gotowych projektów domów różniących się metrażem, wyglądem i układem pomieszczeń. Jednak jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego i doskonale skrojonego tylko dla Ciebie, nasi architekci i konstruktorzy stworzą projekt indywidualny. Sam zdecydujesz o jego wielkości, bryle czy rozmieszczeniu okien i drzwi.

Poznaj domy modułowe SPINE!

Jeśli zależy Ci na niezniszczalnym, solidnym budynku, wybierz dom modułowy z prefabrykatów betonowych SPINE. Poznaj nasze projekt i wypełnij formularz bezpłatnej wyceny. Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i przedstawi szczegóły oferty idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb!