Instalacja fotowoltaiczna w domu modułowym

Planujesz budowę domu energooszczędnego lub zeroenergetycznego? Odnawialne źródła energii to podstawa. Prym wśród nich wiedzie oczywiście instalacja fotowoltaiczna. W domach modułowych SPINE od dawna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań. Dowiedz się dlaczego!

Instalacja fotowoltaiczna w domu modułowym

Jeszcze do niedawna była synonimem luksusu, dzisiaj posiada rzesze zwolenników. Fotowoltaika oficjalnie przestała kojarzyć się wyłącznie z eleganckimi, przeszklonymi biurowcami i nowoczesnym, wielkomiejskim budownictwem. Szukasz odpowiedniego projektu domu i zastanawiasz się, które rozwiązania będą najlepsze? Chcesz, aby znalazło się w nim miejsce także dla ekologicznych, przyjaznych środowisku metod? Prawdopodobnie słyszałeś już co nieco o jej potencjale. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie klientów postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu podstawowe zalety instalacji fotowoltaicznej w domu modułowym. Sprawdź, z czym się wiąże i dla kogo jest najlepszą opcją.

Sprawdź również: Ekologiczne rozwiązania dla Twojego domu z prefabrykatów: 5 pomysłów

Instalacja fotowoltaiczna w domu modułowym

 

Fotowoltaika – więcej niż trend

Dyskusja o zmianach klimatycznych wciąż trwa, a nacisk na bardziej zrównoważone podejście do środowiska dosięgnął także przedstawicieli branży. Obowiązujące wymogi techniczne tylko potwierdzają to, co było wiadome już od dłuższego czasu: energooszczędne rozwiązania oficjalnie przestały być przejściową modą, a stały się głównym kierunkiem rozwoju współczesnego budownictwa. Nie bez powodu coraz bardziej popularna jest w tym kontekście właśnie fotowoltaika. Bazuje na ogólnodostępnej, darmowej i niewyczerpanej energii słonecznej. Wszystko przebiega automatycznie, a ryzyko awarii lub wypadków jest marginalne. Jest proekologiczna, nie generuje spalin, hałasu ani stałych, dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.

Fotowoltaika – podstawowe zalety

Zawsze sądziłeś, że to propozycja dla osób z zasobnym portfelem lub właścicieli ogromnych, dobrze prosperujących przedsiębiorstw i hal produkcyjnych? Nic bardziej mylnego! Bez względu na to, czy planujesz budowę skromnego domku jednorodzinnego, czy też przestronnej posiadłości lub funkcjonalnej siedziby firmy, możesz liczyć na szereg długofalowych korzyści. Już na etapie wstępnych rozmów dopasujemy ofertę, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w domu modułowym uniezależnisz się od zewnętrznych dostawców prądu, zmniejszysz koszty utrzymania i podniesiesz rynkową wartość budynku. Dodatkowo, zastosowanie odnawialnych źródeł energii jest zgodne z ideą ochrony środowiska, pomaga zmniejszyć zużycie paliw kopalnianych oraz emisję szkodliwego CO2 do atmosfery. Oznacza też większy komfort użytkowania, jest dostępna nawet w trudnych warunkach i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Fotowoltaika. Informacje dodatkowe

O czym jeszcze warto pamiętać? Przede wszystkim wbrew obiegowej opinii średnie nasłonecznienie w naszym kraju stwarza odpowiednie warunki dla samodzielnej produkcji energii. Fotowoltaika jest dostępna dla każdego i jak najbardziej opłacalna. A jeśli już się na nią zdecydowałeś, możesz ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu rządowego Mój Prąd. Nie daj się więc zwieść popularnym mitom, a jeśli nadal masz wątpliwości – skontaktuj się z naszym ekspertami! Odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy, co zrobić, aby cieszyć się modułowym domem zeroenergetycznym o zerowym zużyciu energii netto i zerowej emisji dwutlenku węgla rocznie.

Przeczytaj także: Budowa domu modułowego. Najnowsze trendy

Sprawdź nasze projekty i wypełnij ankietę, a przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę domu modułowego. Chcesz, abyśmy uwzględnili opcje dodatkowe, takie jak instalacja fotowoltaiczna? Czekamy na Twoją wiadomość!